Sport

Sanches do të largohet nga Lille

 

Mesfushori i Portugalisë, Renato Sanches pritet që gjatë afatit kalimtar të janarit të largohet nga Lille për të vazhduar karrierën në Angli.

Mediumet e huaja, kanë raportuar të enjten se Arsenali është favorit për transferimin e Sanchesit, pasi është i gatshëm të ofrojë 30 milionë euro për kartonin e tij. Sanches po pëlqehet shumë nga trajneri Mikel Arteta dhe skuadra e Lillet është e gatshme ta lë të lirë mesfushorin 24-vjeçar.