Sport

FSHF-ja për ngjarjet në ndeshjen Shqipëri – Poloni: Provokuan vazhdimisht tifozët polakë

 

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar pas ngjarjeve që ndodhën të martën mbrëma në “Air Albania” në ndeshjen Shqipëri – Poloni.

Para ndeshjes kishte pasur një konfrontim mes tifozëve shqiptarë dhe atyre polakë. Ndërsa në momentin e shënimit të golit nga Polonia, një nga lojtarët polak u godit me shishe plastike, për çka ndeshja u ndërpre për disa minuta.