Sport

Barça dhe Milani udhëheqin garën për Lingardin

 

Jesse Lingardi është një tjetër lojtar i njohur që në verën e vitit 2022 do të jetë i lirë, pasi i skadon kontrata me Manchester Unitedin.

Deri me tani, Lingardi nuk ka pranuar të vazhdojë kontratën, pasi ka kërkuar garanci që do të luajë më shumë. Për shërbimet e anglezit kanë shfaqur interesim disa klube evropiane.