Sport

Milani pa portierin Maignan për dhjetë javë

 

Skuadra e Milanit do të jetë pa portierin Mike Maignan për të paktën dhjetë javë. Klubi nga Serie A, të mërkurën e ka konfirmuar mungesën e portierit, i cili ka një lëndim të rëndë në dorën e majtë.

Në njoftimin e Milanit, thuhet se Maignan patjetër duhet t’i nënshtrohet operimit dhe do t’i mungojë ekipit të paktën për dhjetë javë.