Sport

Xabi Alonso, trajneri që po synon trofetë që i fitoi si futbollist

 

Të paktë ishin ata lojtarë që shihnin fotografinë e një fushe futbolli - hapësirën, mundësitë dhe rreziqet - më shpejt se Xabi Alonso. Mirëpo ndërsa tani e ka filluar karrierën si trajner, Alonso po i merr gjërat hap pas hapi.

“Unë nuk kam një afat kohor për karrierën time”, tha Alonso, i cili është trajner i ekipit B të Real Sociedadit. “Unë mendoj se hapi im është këtu, sepse nuk jam me nxitim për të arritur nivelin e lartë. E di që në një fazë, nëse vazhdoj të bëj mirë, do të vijë edhe ai moment”.