Sport

Florian Marku fiton titullin në kategorinë velter

 

Florian Marku ka fituar titullin në kategorinë velter të IBF-së International, duke mposhtur me pikë boksierin ukrainas Maxim Prodan, i cili deri tani ishte i pamposhtur. 

Pas 10 raundeve, Marku fitoi më shumë pikë nga gjyqtarët dhe kështu siguroi titullin e parë në boksin profesionist.