Sport

Gol direkt nga korneri realizohet në Holandë

 

Në ndeshjen që aktualisht po zhvillohet mes Vitesses dhe Sittardit në Eredevisie të Holandës është shënuar një gol spektakolar nga korneri.

Mats Seuntjens në minutën e dytë realizoi direkt nga korneri për epërsinë e hershme të mysafirëve.