Sport

Barcelona zyrtarizon transferimin e 17-vjeçarit turk

 

Barcelona dhe Kayserispor kanë arritur një marrëveshje për transferimin e lojtarit Emre Demir. Kostoja e operacionit është 2 milionë euro plus bonuse. 17-vjeçari do të nënshkruajë kontratë deri më 30 qershor 2027.

Klauzola e largimit do të jetë 400 milionë euro. Lojtari do të qëndrojë me ekipin turk deri në fund të këtij sezoni dhe do t’i bashkohet Barçës B nga sezoni tjetër.