Sport

Unitedi kontakton Dembelen

 

Manchester Unitedi ka nisur kontaktet me përfaqësuesit e sulmuesit të krahut, Ousmane Dembele. Bëhet e ditur se synimi i Unitedit është transferimi i Dembeles në fund të këtij edicioni si lojtar i lirë, pasi kontrata francezit i skadon me Barcelonën verën tjetër.

Dembele ende nuk ka arritur marrëveshje për rinovimin e kontratës me Barcelonën dhe Unitedi po synon të arrijë marrëveshje për transferimin e tij. Dembele 24-vjeçari këtë edicion nuk e ka asnjë paraqitje te Barça, pasi ende nuk është rikuperuar nga lëndimi që e pësoi në muajin mars.