1 perditesime
23:20

Shaqiri realizon gol në fitoren e Lyonit

Xherdan Shaqiri ka realizuar golin e tij të parë me fanellën e Lyonit.

Ai realizoi të mërkurën në fitoren 3:1 që Lyoni e arriti në shtëpi ndaj Troyesit në xhiron e shtatë të Ligue 1 të Francës.

Shaqiri realizoi golin e parë për Lyonin në minutën e 48-të. Ai luajti 88 minuta.

Emerson (72’) dhe Lucas Paqueta (87’) realizuan golat tjerë për Lyonn.

Për Troyesin shënoi Xavier Chavalerin (45’).

Paris Saint-Germainit sonte me shumë mund ka triumfuar në udhëtim ndaj Metzit në xhiron e shtatë të elitës franceze.

Achraf Hakimi realizoi dy gola për Parisin. Të parin në minutën e 5-të dhe të dytin në minutën e 94-të.

Për Metzin shënoi Kiki Koyate (39’).

22:10

Shaqiri shënon golin e parë për Lyonin

Xherdan Shaqiri e ka shënuar golin e parë me fanellën e Lyonit.

Sulmuesi i krahut ka barazuar rezultatin në 1:1 në duel ndaj Troyesit.

Shaqiri realizoi në minutën e 48-të pas asistimit të Bruno Guimaraesit.