Sport

Trepça vlerëson se dënimet ndaj saj janë të njëanshme

 

Klubi i basketbollit Trepça ka reaguar pas vendimit të komesarit të garave, Faton Kurshumlija, lidhur me incidentin që ndodhi pas ndeshjes me Prizrenin.

Pas ndeshjes të luajtur të dielën në “Minatori”, ishte sulmuar lojtari i Prizreni-16, Ivan Koleviq. Trepça është gjobitur me gjithsej 8100 euro, ndrësa tre lojtarë të saj janë gjobitur me nga 600 euro dhe me një ndeshje moslojë. Një zyrtar i Trepçës është përjashtuar përjetë nga basketbolli. Pra gjithsej mitrovicasit janë dënuar me 8100 euro.