Sport

Kthimi i papritur i Mankendës te Prishtina

 

Një muaj pasi u bë publik lajmi për largimin e Gauthier Mankendas nga Prishtina, sulmuesi i krahut është kthyer në ekipin kryeqytetas dhe ka luajtur në dy ndeshjet e fundit të kampiones në fuqi të Kosovës në futboll.

Më 16 gusht, Prishtina nëpërmjet një njoftimi bëri të ditur largimin e disa futbollistëve, në mesin e të cilëve ishte edhe Mankenda. Prishtina i falënderoi të gjithë për angazhimin dhe kontributin e dhënë gjatë kohës sa ishin pjesë e ekipit dhe u dëshiroi fat dhe suksese në karrierën e mëtejme.