Sport

Prizreni njofton se do t’i drejtohet FIBA-s

 

Lidhur me incidentin në ndeshjen me Trepçën dhe vendimet e komesarit të garave për atë incident, të martën mbrëma me komunikatë ka dalë edhe klubi i basketbollit Prizreni-16.

Pas ndeshjes në Mitrovicë, ishte sulmuar fizikisht lojtari i Prizrenit, Ivan Koleviq. Bordi i Prizrenit ka mbajtur mbledhje dhe ka lëshuar komunikatë, ku thuhet se janë të indinjuar me vendimet e komesarit të garave.