Sport

Norvegjezet presin që ndeshja me Kosovën të jetë e ngjashme me atë që e fituan 10:0

 

Dy ndeshje krejtësisht të ndryshme i ka luajtur së fundi Norvegjia, me të cilën përballet Kosova të martën në “Fadil Vokrri” nga ora 19:00. Futbollistet e Norvegjisë më 15 qershor luajtën miqësore ndaj Holandës. Humbën shumë thellë, 7:0. Është humbja më e thellë që e ka pësuar Norvegjia ndonjëherë.

Por fytyrë krejt tjetër kishte përfaqësuesja norvegjeze më 16 shtator. Në hapje të eliminatoreve për Botërorin e vitit 2023, Norvegjia fitoi 10:0 ndaj Armenisë. Tani Norvegjia luan me Kosovën në “Fadil Vokrri”. Dhe norvegjezet kanë parashikuar një ndeshje të ngjashme me atë që e kishin ndaj Armenisë. Por megjithatë kanë vlerësuar se Kosova qëndron një nivel më lartë.