Sport

Rashani për KOHËN: Nuk e kam pritur një fillim kaq të mirë, shpresoj të vazhdoj njëjtë

 

“Natyrisht se me yjet që janë, futbolli francez përcillet më shumë në të gjithë botën. Jam krenar të luaj në një ligë me yjet si Messi dhe të tjerët dhe të garojë me ta. Është përvojë e jashtëzakonshme si lojtar, por edhe si njeri. Mund t’iu tregojë fëmijëve për këtë eksperiencë”, ka theksuar Elbasan Rashani të hënën për KOHËN. Ai së bashku me Mbappen dhe dy lojtarë të tjerë janë golashënuesit më të mirë në kampionatin francez

Kur vëmendja e tifozëve të futbollit është kthyer drejt Ligue 1 si asnjëherë më parë, në këtë ligë po shkëlqen edhe një lojtar i Kosovës.

Bëhet fjalë për Elbasan Rashanin, sulmuesin e krahut, që po kalon moment të ndritshëm te Clermonti. Clermonti për herë të parë në histori po luan në elitën franceze. Rashani për herë të parë në karrierë po luan në një ligë të madhe evropiane.