Sport

Coman drejt Premier Leagues

 

Sulmuesi i krahut, Kingsley Coman ka gjasa që karrierën ta vazhdojë në Premier League. Interesim për francezin e Bayernit, tashmë kanë shfaqur Liverpooli dhe Chelsea. Coman është i hapur për mundësinë e transferimit në Angli pasi ka refuzuar rinovimin e kontratës me Bayernin që i skadon në vitin 2023.

Skuadrat nga Premier League, janë të gatshme të ofrojnë deri në 50 milionë euro dëmshpërblim për kartonin e francezit, i cili është pjesë e ekipit nga Bundesliga prej vitit 2015.