Sport

Kjaer pranë rinovimit të kontratës deri në vitin 2024

 

Qendërmbrojtësi Simon Kjaer është pranë arritjes së marrëveshjes me skuadrën e Milanit për rinovimin e kontratës.

Mediumet italiane kanë raportuar të shtunën se Kjaer ka kohë që është në negociata me krerët e ekipit italian. Mësohet se Kjaeri parimisht është pajtuar me kushtet e ofruara dhe do ta rinovojë kontratën që i skadon në fund të këtij edicioni, deri në verën e vitit 2024.