Sport

Pa derbi në Bundesligë

 

Bayern Munichu është i vendosur të vazhdojë me fitore në elitën e futbollit gjerman. Kampioni në fuqi është në pozitën e dytë pas katër xhirove, me 10 pikë, dy më pak se lideri Wolsburgu.

“Bavarezët” të shtunën, janë nikoqirë të Bochumit, ekip që këtë sezon u kthye në Bundesligë dhe ka tri pikë deri më tani. Ekipi i udhëhequr nga trajneri Julian Nagelsman llogaritet favorit në këtë përballje.