Sport

Valencia e gatshme për ta befasuar Realin

 

Real Madridi do të synojë të mbetet lider në La Liga edhe pas xhiros së pestë. “Mbretërit” janë në një seri pozitive dhe nuk dinë për humbje këtë sezon në kampionatin spanjoll.

Skuadrën e udhëhequr nga trajneri, Carlo Ancelotti e pret një test i vështirë të dielën në “Mestalla” ndaj Valencias.