4 perditesime
22:55

Liverpooli triumfon me vështirësi në shtëpi ndaj Milanit

Liverpooli ka triumfuar me vështirësi në shtëpi ndaj Milanit, në ndeshjen e Grupit B të Ligës së kampionëve.

Fikayo Tomori (9’ autogol), Mohamed Salah (49’) dhe jordan Henderson (69’) realizuan për Liverpoolin, ndërsa për Milanin shënuan Ante Rebiq (42’) dhe Brahim Diaz (44’).

Në ndeshjen tjetër të Grupit B, Atletico Madridi barazoi pa gola në shtëpi me Porton. 

 

22:28

Henderson rikthen Liverpoolin në epërsi

Liverpooli është rikthyer në epërsi në përballjen me Milanin.

Kapiteni Jordan Henderson ka realizuar golin e epërsisë për Liverpoolin në minutën e 69-të.

Liverpooli po kryeson 3:2 në ndeshjen e Grupit A të Ligës së Kampionëve që po luhet në “Anfield Road”.

https://streamja.com/moVgW

22:11

Liverpooli barazon rezultatin

Liverpooli ka barazuar rezultatin në përballjen me Milanin.

Mohamed Salah ka realizuar golin e barazimit për Liverpoolin në minutën e 49-të.

Rezultati në ndeshjen që po luhet në “Anfield Road” është 2:2.

https://streamja.com/PJm9G

21:46

Milani me dy gola të shpejtë përmbys rezultatin në “Anfield”

Milani ka realizuar dy gola të shpejtë brenda dy minutave, duke kaluar në epërsi prej 2:1 ndaj Liverpoolit në ndeshjen që po luhet në “Anfield Road”.

Liverpooli kaloi në epërsi me autogol të Fikayo Tomorit në minutën e 9-të.

Ndërsa për Milanin shënuan Ante Rebiq në minutën e 42-të dhe Brahim Diaz në atë të 44-të.

Mohamed Salah humbi penallti për Liverpoolin në minutën e 14-të.

Ndeshja i takon Grupit B të Ligës së Kampionëve.

Me rezultatin 2:1 është mbyllur pjesa e parë.

https://streamja.com/EZmO7

https://streamja.com/rdWaM

21:11

Liverpooli kalon në epërsi

Skuadra e Liverpoolit ka kaluar në epërsi ndaj Milanit në ndeshjen që po luhet në stadiumin “Anfield Road” në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Ishte Trent Alexander-Arnold, ai që zhbllokoi rezultatin.

Alexander-Arnold shënoi në minutën e nëntë pas bashkëveprimit me Mohamed Salahun në krahun e djathtë përpara së të futet në zonë dhe ta mposht portierin e ekipit italian. Kjo ndeshje i takon Grupit B të Championsit.

https://streamwo.com/j1aGtpf