Sport

Futbollistet e Kosovës përgatiten për fitore në “ndeshjen e shqiponjave”

 

Futbollistet e Kosovës e kanë kryer seancën e tretë stërvitore, të martën, në Kampin Nacional të Federatës së Futbollit në Hajvali.

Nga 25 lojtare të ftuara, dhjetë luajnë në klube evropiane. Vashat e Kosovës do të përballen me ato të Shqipërisë në ndeshjen e parë kualifikuese për Botërorin e vitit 2023 që do të mbahet në Australi dhe Zelandë të Re. Dueli mes dy përfaqësueseve shqiptare do të zhvillohet të enjten në stadiumin “Elbasan Arena” (19:00).