Sport

Transnistria separatiste shijon “përrallën” e Ligës së Kampionëve

 

Tifozët e gjigantëve të Evropës, Real Madridit dhe Interit do t'i shohin skuadrat e tyre përballë një rivali të pazakontë këtë vjeshtë - një klubi nga një rajon i vogël separatist në një nga vendet më pak të njohura të Evropës, Moldavisë.

Pas disa përpjekjeve të dështuara, Sheriff FC debuton këtë javë në Champions. Bëhet klubi i parë nga vendi ish-sovjetik që arrin fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.