Sport

Tifozët e Realit përqafojnë Viniciusin pasi nuk e morën Mbappen

Foto: AP
 

Vinicius Junior po ndihmon shpejt që adhuruesit e Real Madridit ta harrojnë Kylian Mbapen. Tifozët e Madridit ishin të frustruar me negociatat e dështuara të klubit për të sjellë Mbapen në afatin kalimtar të verës që u mbyll muajin e shkuar, por pas disa ndeshjeve në sezonin e ri, ata kanë kuptuar se mund të mbështeten te braziliani Vinicius Junior. Tifozët kanë përqafuar Viniciusin Junior, dhe këtë e konfirmuan të dielën mbrëma kur braziliani i ri u hodh në tribuna për të festuar me turmën pasi shënoi gol në fitoren 5:2 ndaj Celta Vigos në ligën spanjolle në rihapjen e stadiumit “Santiago Bernabeu” pas më shumë se 18 muajsh. Vinicius Junior u përfshi nga tifozët, të cilët e përqafuan me bollëk para administratorëve dhe oficerët e policisë e ndihmuan atë të kthehej në fushë. Vizita në tribuna i dha atij një karton të verdhë, por ishte një goditje e madhe për tifozët që nuk kishin qenë në “Santiago Bernabeu” që kur u mbyll për shkak të pandemisë dhe një projekti masiv të rinovimit.

“Vini është i veçantë”, tha sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, i cili shënoi “hat-trick” të dielën. “Ai është i ri dhe më pëlqen shumë të luaj me të. Ai ka treguar se është i denjë të luajë me këtë ekip”.