Sport

Lukaku u lëndua në ndeshjen kundër Çekisë

 

Romelu Lukaku ka pësuar një lëndim në ndeshjen e fundit që e luajti me Belgjikën ndaj Çekisë të dielën mbrëma në kuadër të eliminatoreve për Botërorin 2022.

Sulmuesi ka pasur një lëndim në kofshën e këmbës së djathtë, dhe është detyruar ta lëshojë fushën në minutën e 81-të.