Sport

Avdijaj firmos me Hartbergun

 

Sulmuesi kosovar Donis Avdijaj, do ta vazhdoj karrierën në Austri. Avdijaj të dielën, është prezantuar te skuadra elitare e Austrisë, Hartbergu.

Ai te Hartbergu është transferuar si lojtar i lirë dhe ka firmosur kontratë dyvjeçare.