Sport

Shaqiri mund të debutojë sonte me Lyonin

 

Xherdan Shaqiri mund të debutojë me Lyonin në kampionatin francez. Sulmuesi i krahut, që u transferua nga Liverpooli te skuadra franceze, është i gatshëm ta ndihmojë ekipin e tij të ri.

Shaqiri është përfshirë në ekipin e Lyonit për ndeshjen kundër Nantes që zhvillohet sonte dhe i takon xhiros së katërt të kampionatit francez.