Sport

Pa Messin, Griezmanni e ka rastin të shkëlqejë te Barcelona

Foto: AP
 

Derisa Barcelona po vazhdon të përshtatet me jetën pa Lionel Messin, Antoine Griezmann e ka rastin më të mirë për ta marrë rolin e liderit tek ekipi nga La Liga. Griezmann do të bëjë paraqitjen e tij të 101-të me Barcelonën ndaj Athletic Bilbaos në xhiron e dytë të kampionatit spanjoll të shtunën. Sulmuesi francez më në fund e ka mundësinë të jetë në qendër të vëmendjes dhe të bëhet protagonist te Barça në mungesë të Messit.

“Shpresoj të luaj edhe 100 ndeshje të tjera dhe të vazhdoj të jap gjithçka për ta shkruar historinë me këtë klub”, tha Griezmann. “Unë dua të vazhdoj ta ndihmoj ekipin si brenda, ashtu edhe jashtë fushës, në sulm dhe mbrojtje, dhe të kënaqem duke qenë te Barça”.