Sport

Salah së shpejti me kontratë të re

 

Sulmuesi Mohamed Salah pritet të firmos kontratë të re me Liverpoolin, ka raportuar “The Athletic” të enjten. Mësohet se Salah tashmë ka nisur negociatat me krerët e klubit dhe marrëveshja pritet të mbyllet me sukses gjatë këtij muaji.

Kontrata aktuale e tij me Liverpoolin skadon në vitin 2023 kurse me kontratën e re, Salah do të jetë pjesë e ekipit deri në vitin 2025. Gjithashtu, edhe paga e tij do të rritet nga 230 në 260 mijë euro në javë. 29-vjeçari është pjesë e Liverpoolit prej vitit 2017 kur iu bashkua nga Roma dhe deri më tani, ai ka shënuar 126 gola dhe ka bërë 49 asistime në 204 ndeshje.