Sport

Hassan thotë se pa kafe nuk do të mundte ta fitonte të artën në 5.000 metra

 

Atletja e Holandës, Sifan Hassan, ka thënë se duhet ta falënderojë kafeinën për medaljen e parë të artë në Lojërat Olimpike të Tokios, që e fitoi të hënën në vrapimin 5.000 metra.

Hassan po synon suksesin e trefishtë historik në Tokio, pasi ëndrra e saj është ta fitojë medaljen e artë edhe në 1.500 metra dhe 10.000 metra vrapim.