Sport

Juventusi, Reali e Barcelona nuk heqin dorë nga projekti i Superligës Evropiane

 

Juventusi, Barcelona dhe Real Madridi lëshuan një deklaratë të përbashkët të premten, duke konfirmuar synimet e tyre për të vazhduar me projektin e Superligës Evropiane, pasi një gjykatë në Madrid ia ndaloi UEFA-se t’i ndjekë penalisht klubet e lidhura me këtë garë.

“Ne mbetemi të sigurt në suksesin e projektit”, thuhej në deklaratë.