Sport

Allegri ka paralajmëruar Ronaldon se duhet ta pranojë edhe stolin

Foto: AP
 

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri thotë se Cristiano Ronaldo ka “edhe më shumë përgjegjësi” dhe paralajmëron se ai “duhet ta pranojë rotacionin” sezonin e ardhshëm.

Allegri foli të martën për mediat gjatë konferencës së tij, ku edhe u prezantua si trajner i Juventusit. Ish-trajneri i Milanit u kthye në Torino, duke nënshkruar marrëveshje katërvjeçare me “Zonjën e Vjetër”. Ai kishte kaluar pesë sezone në klub, duke fituar 11 trofe dhe duke arritur dy herë në finalen e Ligës së Kampionëve.