Sport

Shaqiri i nderuar me interesimin e Lazios, thotë se e tërheq stili i lojës së Sarrit

 

Sulmuesi i krahut te Liverpooli, Xherdan Shaqiri tha se ai është “nderuar” nga interesimi i Lazios për të dhe la të kuptojë se do të kënaqej të luante për trajnerin Maurizio Sarri në stadiumin “Olimpico”.

Reprezentuesi i Zvicrës zbuloi se ai i ka kërkuar Liverpoolit largimin gjatë këtij afati kalimtar të verës dhe skuadra e Lazios shihet si favorite për transferimin e mundshëm të 29-vjeçarit. Shaqiri ka përvojë nga Serie A me skuadrën Interin, pasi ai kaloi gjashtë muaj me “Nerazzurët” midis janarit dhe gushtit të vitit 2015. Ish-anësori i Bayern Munich në një intervistë për “Corriere dello Sport” ka folur për të ardhmen e tij dhe përmendi një lëvizje të mundshme te Lazios e Sarrit.