Sport

Kosova U20 pëson edhe humbjen e katërt

 

Kosova U20 ka pësuar humbjen e katërt në kuadër të FIBA European Challengers, që po zhvillohet në Hungari. Kësaj radhe, basketbollistët e Kosovës kanë pësuar nga Luksemburgu U20 84:80 (24:21, 22:31, 19:13, 19:15).

Ndeshjen më mirë e nisi Luksemburgu me një epërsi prej 18:8. Dardanët duke ngushtuar shifrat, që bëri të zhvillohet një lojë e baraspeshuar, duke përfunduar 24:21. Kosova vazhdoi me lojë të mirë edhe në periudhën e dytë, ku shkriu epërsinë e Luksemburgut dhe krijoi epërsi prej 40:47, ndërsa pjesa e parë përfundon 46:52.