Sport

Basketbollistet e Kosovës eliminohen në gjysmëfinale

 

Përfaqësuesja A e Kosovës në basketboll (femrat) janë eliminuar në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian për Shtetet e Vogla që po mbahet në Nikozi të Qipros.

Kosova pësoi 72:86 nga Irlanda. Irlandezët vetëm në çerekun e fundit krijuan epërsinë e lartë dhe siguruan kalimin në finalen e kësaj gare. Për Kosovën, kjo ishte humbja e dytë në tri ndeshje të luajtura në këtë garë.