2 perditesime
22:54

Drita ndal Feyenoordin në barazim

Drita ka arritur që ta ndalë Feyenoordin në barazim.

Skuadra kosovare dhe ajo holandeze kanë luajtur 0:0 në ndeshjen e parë të rrethit të dytë kualifikues të Ligës së Konferencës.

Ky rezultat vlerësohet pozitiv për ekipin nga Gjilani, i cili pati përballë gjigantin holandez.

Dueli u zhvillua të enjten mbrëma në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet.

Ekipi holandez e dominoi ndeshjen, duke krijuar disa raste të mira shënimi, por që asnjëherë futbollistët e Feyenoordit nuk ia dolën që ta dërgojnë topin në rrjet.

Në minutën e 95-të, Antonucci i Feyenoordit qëlloi shtyllën.

Drita pati edhe përkrahjen e tifozëve “Intelektualët”, të cilët për herë të parë pas gati një viti e gjysmë e përkrahën ekipin e tyre të zemrës në stadium.

Ndeshja e kthimit ndërmjet Feyenoordit dhe Dritës, zhvillohet me 29 korrik në Roterdam të Holandës.

21:50

Drita – Feyenoord, pjesa e parë mbyllet me barazim

Drita dhe Feyenoordit po përballën në ndeshjen e parë të fazës së dytë kualifikuese të Ligës së Konferencës.

Pjesa e parë e duelit që po zhvillohet në “Fadil Vokrri” është mbyllur 0:0.

Drita ia ka dalë që të mbahet mjaftë mirë, pavarësisht dominimit të ekipit holandez.

20:34

Drita-Feyenoord, formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 21:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës, nën-kampioni i Superligës së Kosovës FC Drita do të zhvillojë ndeshjen e parë kundër gjigantit holandez Feyenoord.

Takimi i sotëm është i pari mes Dritës dhe Feyenoordit, i cili është i vlefshëm për raundin e dytë kualifikues të UEFA Conference League, përcjell KosovaPress.

Po ashtu, të pranishëm në ndeshjen e sotme do të jenë edhe 30% të tifozëve, respektivisht 3,500 tifozë do të përkrahin nga tribunat skuadrat e tyre.

Tanimë të dy trajnerët, si ai i Dritës Ardijan Nuhiji dhe ai i Feyenoord-it Arne Slot kanë publikuar formacionet me të cilat do të fillojnë këtë ndeshje, dhe ato i gjeni më poshtë.

FC Drita (4-2-3-1): Maloku; Limani, Jamal, Cuculi, Blakçori; Vuçaj, Jashari; Ajzeraj, Fazliu, Muja; Simonovski

Feyenoord (4-3-3): Bijlow; Malacia, Senesi, Fer, Pedersen; Til, Kokcu, Toornstra; Sinisterra, Bannis, Linssen / KSP