Sport

Krasniqi i motivuar të dëshmohet edhe ndaj Ferencvaroshit

Endrit Krasniqi e ndihmoi Prishtinën me tre gola dhe një asistim, për ta siguruar raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve. Kalimi në raundin e parë kualifikues të Championsit vlerësohet e arritura më e madhe për klubin “bardhekaltër”.

 

Endrit Krasniqi e ndihmoi Prishtinën me tre gola dhe një asistim, për ta siguruar raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve. Kalimi në raundin e parë kualifikues të Championsit vlerësohet e arritura më e madhe për klubin “bardhekaltër”.

Krasniqi, 26-vjeçar, shënoi dy golat e fitores 2:0 ndaj Inter d’Escaldes në finale të turneut parakualifikues, që u organizua në Shqipëri. Ai shënoi gol në ndeshjen gjysmëfinale kundër Folgores, të cilën Prishtina po ashtu e fitoi me shifrat 2:0. Në golin e dytë të shënuar nga Mendurim Hoti, Krasniqi ishte asistues.