Sport

Idrizi shënon në fitoren 14:0 të Schalkes

 

Reprezentuesi i Kosovës, Blendi Idrizi ka shënuar një gol në fitoren e thellë të Schalkes në miqësoren kndër skuadrës tjetër gjermane, Hambron. Schalke shënoi gol e shënoi golin e tretë në fitoren 14:0 të shënaur të dielën. Mesfushori kosovarditë më parë firmosi kontratë për dy vjet me skuadrën e parë të Schalkes, që do të luajë në Bundesliga 2 edicionin e ardhshëm.

Idrizi ishte shquar në xhirot e fundit te Schalke, kur fitoi rastin që të paraqitej në tri ndeshje në Bundesligë. Ndërkohë u ftua nga Kosova dhe po ashtu shkëlqeu. E ka vendin thuajse të sigurt për shtator. Ai i ishte bashkuar ekipit U23 të Schalkes në janar të vitit të kaluar nga Fortuna Koeln.