Sport

Një ditë para hapjes së Kupës së Amerikës, 12 raste pozitive me COVID-19 te Venezuela

FOTO: AP
 

Disa lojtarë dhe staf trajnues i Venezuelës kanë dalë pozitivë për COVID-19 një ditë para ndeshjes hapëse të Kupës së Amerikës kundër mikpritësit, Brazil, në Brasilia, kanë thënë autoritetet shëndetësore braziliane të shtunën.

Sekretaria shëndetësore e Qarkut Federal, që përfshin Brasilia, ka thënë në një deklaratë se të gjithë të infektuarit ishin të izoluar në një hotel. Asnjë nga rastet pozitive nuk janë bërë të ditur.