Sport

Portugalia e dominon Izraelin para nisjes së “Euro 2020”

 

Portugalia i ka mbyllur përgatitjet për Kampionatin Evropian 2020, që nis të premten me fitore ndaj Izraelit.

Të mërkurën në mbrëmje, portugezët shënuan fitore 4:0 ndaj izraelitëve. Ishte ndeshja e dytë dhe e fundit përgatitore para fazës finale të Evropianit. Golat u shënuan nga Bruno Fernandes (42’, 90+1’), Cristiano Ronaldo (44’) dhe Joao Cancelo (86’.