Sport

Ukraina e fiton thellë miqësoren ndaj Qipros

 

Andriy Yarmolenko ka shënuar dy gola në fitoren e thellë 4:0 të Ukrainës në miqësoren kundër Qipros. Ndeshja miqësore në mes të Ukrainës dhe Qipros u zhvillua të hënën mbrëma, ndërsa shkëlqeu Yarmolenko.

Golin e parë sulmuesi i Ukrainës e shënoi në minutë ne 37-të, kurse për 2:0 u përkujdes Oleksandr Zinchenko.