Sport

Prej Kane te Benzema: sulmuesit më të rrezikshëm të Evropianit

Foto: Harry Kane
 

Me një vit vonesë shkaku i pandemisë së kroonavirusit, të premten do të nisë Kampionati Evropian. Përfaqësuesja e Portugalisë është kampione e Evropës në fuqi, dhe do të synojë ta mbrojë trofeun e fituar para pesë vjetësh. Megjithatë, konkurrenca do të jetë shumë e fortë për trofeun e Kampionatit Evropian, në të cilin do të marrin pjesë 24 përfaqësuese. Shumica e ekipeve në radhët e veta kanë sulmues të spikatur që kanë shkëlqyer edicionin e shkuar nëpër klubet e tyre. Dhe, po ata sulmues pritet të jenë vendimtarë për përfaqësueset që do të luajnë në “Euro 2020”.

Romelu Lukaku