Sport

Mici: Më vjen keq që nuk luaj me “Dardanët” në këto dy ndeshje, Kosova gjithmonë ka qenë Shqipëri

Është përcjellë me bujë përfshirja e Gledi Micit në listën e Kosovës për ndeshjet miqësore me Guinenë dhe Gambinë, që zhvillohen në Antalya të Turqisë. Mici bën karrierë te Prishtina, ndërsa është nga Tirana.

 

Është përcjellë me bujë përfshirja e Gledi Micit në listën e Kosovës për ndeshjet miqësore me Guinenë dhe Gambinë, që zhvillohen në Antalya të Turqisë. Mici bën karrierë te Prishtina, ndërsa është nga Tirana.

Mici është pritur të bëhet lojtari i parë nga Shqipëria që paraqitet me Kosovën. Në të vërtetë, Kosova në ndeshjet që luhen më 8 e 11 qershor do të paraqitet me lojtarë që janë kandidatë për vend në përfaqësuese. Pra jo me përfaqësuesen më të fortë.