Sport

Rrugëtimi i Cityt deri në finale të “Championsit”

 

Manchester City dhe Chelsea janë në finale të Ligës së Kampionëve, por rrugëtimi i tyre deri në këtë fazë të garës nuk ka qenë aspak i lehtë.

Manchester City, i treti në ranglistën e UEFA-s, e ka shënuar suksesin më të madh në këtë garë me arritjen në finale. Sezonin e kaluar u eliminua nga Lyoni në çerekfinale.