Sport

Blendi Idrizi: Ftesa nga Kosova është realizim i ëndrrës

 

Shumë dyer janë hapur për Blendi Idrizin gjatë këtij muaji. Gati papritur ai debutoi në Bundesligë për Schalken dhe kjo ka ofruar mundësi të reja e të mëdha për mesfushorin 23-vjeçar.

Rastin e ofruar nga Schalke, Idrizi e ka shfrytëzuar maksimalisht. Është paraqitur mirë dhe njëri prej shpërblimeve erdhi të martën. Ai është përfshirë në listën e Kosovës për ndeshjet miqësore të muajit të ardhshëm.