Sport

Milani me kontratë të re për yllin e ekipit

 

Milani po planifikon t’i vazhdojë kontratat me disa prej lojtarëve kryesorë. Në mesin e futbollistëve që do t’i ofrohet kontratë e re është mesfushori Hakan Calhanoglu. Mesfushori turk ka qenë një ndër lojtarët kryesorë këtë edicion te “Rossonerët”. Kontrata aktuale e 27-vjeçarit skadon në fund të këtij muaji. Klubi italian i ka ofruar kontratë trevjeçare me rritje të dukshme të pagës për ta bindur të mbetet në “San Siro”.

Për shërbimet e mesfushorit turk interesim kanë shprehur Manchester Unitedi dhe Chelsea. Calhanoglu këtë sezon me Milanin në të gjitha garat ka shënuar nëntë gola dhe ka bërë 12 asistime.