Sport

Talentin shqiptar të Baselit e marrin Shpresat e Zvicrës

 

Janë zbehur goxha shumë gjasat që Albian Hajdari, talenti i madh i Baselit, të luaj për përfaqësuesen e Kosovës në futboll. Hajdari luan mbrojtës dhe tashmë ka debutuar për Baselin në elitën helvetike.

17-vjeçari deri më tani ka luajtur për U16 e U17 të Zvicrës, ndërsa të hënën është ftuar në ekipin U21 të Zvicrës. Te Zvicra po përgatitin gjeneratën e ardhshme të Shpresave dhe shumë pritet prej Hajdarit. Këtë edicion, Hajdari i ka luajtur shtatë ndeshje në Superligën e Zvicrës për Baselin.