Sport

Napoli mposht Fiorentinan, ngrihet në vendin e tretë

 

Napoli ka triumfuar ndaj Fiorentinës me rezultatin 2:0, duke u ngritur në pozitën e tretë në renditje të Series A.

Lorenzo Insigne në minutën e 57-të dhe Piotr Zielinski (67’) shënuan golat për Napolin.