Sport

Atletico pas Keitas

 

Mesfushori Naby Keita pritet që karrierën ta vazhdoj në La Liga. “Fichajes” ka njoftuar të premten se interesim për transferimin e tij, ka shprehur skuadra e Atletico Madridit.

Keita pritet të largohet nga Liverpooli këtë verë pasi nuk ka bindur drejtuesit e klubit me paraqitjet e tij. Për shërbimet e Keitas, ekipi spanjoll ka bërë gati një ofertë prej 30 milionë eurosh. Ai këtë edicion ka vetëm 16 paraqitje në të gjitha garat dhe nuk bën pjesë në planet e trajnerit Juergen Klopp për të ardhmen.