Sport

Muriq me mbrojtjen më të rëndësishme të edicionit

 

Arijanet Muriq ka qenë vendimtar të enjten pasdite te Willem II. Në kuadër të xhiros së parafundit të kampionatit holandez, Eredivisie, Willem II fitoi 4:1 në udhëtim ndaj Ado Den Haag.

Pas xhiros së 33-të, Willem II është në vend të 15-të me 28 pikë. Emmeni është i 16-ti me 27 pikë, ndërsa në dy pozitat e fundit janë VVV-Venlo me 23 pikë dhe Den Haag me 22 pikë.