Sport

Joshua e Fury përballen më 14 gusht në një stadium të veçantë

 

Anthony Joshua dhe Tyson Fury kanë finalizuar datën për përballjen e tyre unifikuese të kategorisë së rëndë.

Dy yjet britanikë të kategorisë së rëndë të boksit profesionist do të kryqëzojnë dorëzat në një stadium të krijuar veçanërisht për meçin e tyre, ka theksuar promotori Eddie Hearn.